Firewall & Log Çözümleri

Firewall Çözümleri

Firewall internet kapısında ihtiyaç duyduğunuz tüm kurumsal güvenlik ve güvenli bağlantı hizmetlerini yerine getirmesi için tasarlanmış bir güvenlik duvarıdır.Bilinen tüm Firewall özelliklerini destekleyen ürünlerimiz ; VPN, içerik filtreleme, yük dengelemenin yanında 5651 sayılı kanun gereği kurumunuzun internete çıkan erişimlerinin kaydını tutmaktadır.
 
Firewall Nasıl Çalışır ?    
Modem ile switch arasına takılan Firewall geçen tüm trafiği güvenlik altına alır. Modem, Internet bağlantısını üzerine alabilen (bridge) Firewall, birden fazla ISP Internet bağlantı hatlarını yönetebilmektedir.
 
5651 sayılı kanun desteği de bulunan cihaz, üzerinden geçen trafikten gerekli kayıtları toplayarak logları oluşturur.Üretilen loglar hash’lenir ve TUBİTAK tarafından imzalanır,   5070 sayılı kanun gereği zaman damgalı olarak saklanır.   
  
 
Genel Özellikler
Web Tabanlı Yönetim  Ara Yüzü
Kullanıcı dostu web tabanlı ve Türkçe yönetim ara yüzü ile kolay yönetim. 

Yük Dengeleme / Hat Yedekleme 
Çoklu Internet çıkışı desteği; birden fazla hat aynı anda desteklenir, cihaz üzerinde kontrol sağlanır. Hatlar üzerinde aynı anda yedekleme (failover) ve yük dengeleme (load balancing) yapılabilir. Hat  kesilmesi durumunda otomatik olarak hat yükü diğer hatlara  aktarılır.

Kural Tabanlı Yönlendirme
Internet için birden fazla hat bağlantısının olması durumunda, bağlanılan adrese veya kullanıcıya göre çıkış yapılacak hat belirlenebilir. 

İçerik Filtreleme 
Esnek içerik filtreleme sistemi ile site adresine veya içeriğine göre kurallar tanımlayıp kişilerin Internet kullanımlarını düzenlenebilir. Kullanıcılar ayrı ayrı gruplandırılabilir ve her grup için bağımsız kural tanımı yapılabilir. Bir grubun web erişimini tamamen serbest bırakırken, diğer bir grubun sadece belirli sitelere girmesine izin verilebilir.

Detaylı Raporlama 
Kullanıcının giriş yaptığı siteleri, internete bağlanma saatlerini, internette geçirdiği süre, aktardığı veri miktarı gibi bilgiler anlık, saatlik, günlük veya herhangi bir tarih aralığı için rapor veya grafik olarak alınabilir. 
 
Güvenlik Duvarı – Firewall
Linux  temeli güvenlik duvarı; her türlü kısıtlama, izin verme, yönlendirme, saldırı engelleme, bağlantı izleme, trafik düzenleme, servis önceliklendirme.

VPN Sunucu 
VPN sunucusu ile noktadan-noktaya, çok noktaya, merkez ve şubeler arası, 3DES, DES, AES, SHA şifreli IPSEC VPN tünelleme ile bağlantı desteği. Mobil kullanıcılar için IPSEC veya PPTP tünel yardımı ile kurumsal güvenli erişim desteği.

Bant Genişliği Kontrolü 
Bant genişliği yönetimi sayesinde port, kullanıcı ve kullanıcı grupları bazında hat kullanım yönetimi sağlanmaktadır.  Kullanıcılara bant genişliği sınırı getirilebilir. 

Gerçek Zamanlı Ağ İzleme 
Ağ üzerindeki tüm trafik gerçek zamanlı olarak izlenebilir. Kimlerin nereye bağlandığı, ne kadar bant genişliği tükettiği görebilir. Olası virüs veya trojen kaynaklı istenmeyen trafikler zamanında  tespit edilebilir. 
 
Ağ İzolasyonu / Misafir Ağ 
Dışarıdan gelen misafirlerin kablolu veya kablosuz kurumsal ağa dahil edilmesi bir güvenlik açığı oluşturur. Bu kişilere izole bir ağ üzerinden Internet bağlantısı sağlanabilir. Oluşturulan misafir ağ ile kurum güvenliği sağlanır ve misafirlere de Internet erişim imkanı verilmiş olur.
 
5651 Sayılı Kanun Uyumlu Loglama
Logix, 5651 sayılı kanunda belirtildiği şekilde Internet kullanımını kayıt altına alma işlemini yapar. Tutulan bu kayıtlar, günlük olarak 5070 sayılı elektronik imza kanununa göre zaman damgası alınarak sistem içerisinde arşivlenir.

Hotspot  Kullanıcı Adı – Şifre Yetkilendirme
Oluşturulan misafir ağında veya kurum içi Internet kullanımında hotspot sistemini kullanılabilir. Bu sistemde, tüm kullanıcıların kendilerine ait bir şifresi vardır ve Internet'e bağlanmak istediklerinde önce bu şifre ile giriş yapmaları gerekir. Bu şekilde ortak kullanımda olan bilgisayarlarda kullanıcının kim olduğunu tespit edilebilir. Ek bir maliyete gerek kalmadan cihaz üzerindeki SMS sistemi devreye alınarak, misafirlerinizin cep telefonlarından gönderdikleri  kısa mesaj ile internet giriş şifresi sağlayabilir.
 
Firewall Modellerimiz
 
Standart Products                 : Firewall 4P Serisi, 30-100 kullanıcı
Professional Products          : Firewall 6P Serisi, 100-200 kullanıcı
Enterprise Products              : Firewall 8P Serisi, 100-2000 kullanıcı
Software Version Products : Firewall Soft Serisi, 100-2000 kullanıcı